KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15507051
nr 1550 7051
Knut Stangenberg
(1871-1955), Sverige
Tusch, Signerad, daterad 1910, Middag. Bildmått: 22x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x29 cm
Knut Stangenberg, signaturen Stang, svensk bildkonstnär född 1871, död 1955.
Utrop:
400 kr
Såld:
350 kr
måndag 3 juli 2023
kl 18:53:22
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Knut Stangenberg
Läs mer om Knut Stangenberg